Strony

SESJA WDZIĘCZNOŚCI


Po refleksji i podsumowaniu minionego roku dobrze jest zrobić sobie sesję... wdzięczności. Wdzięczność jest równie istotna co refleksja i wyciąganie wniosków. Wdzięczność jest jak antidotum na ponure myśli, jakie mogą pojawić się, gdy zerkniemy wstecz i uzmysłowimy sobie nie tylko nasze zwycięstwa, ale też nasze wielkie i bolesne upadki. Jak to zrobić?

Kiedy zaczniesz analizować poszczególne zdarzenia z ostatniego okresu swojego żywota, po prostu uśmiechnij się i bądź wdzięczny za:
- każdą chwilę zdrowia i życia
- swoje możliwości
- cudownych ludzi wokół siebie
- zrealizowane cele i marzenia
- piękne lekcje otrzymane w cierpieniu
- nowy czas, który wyprzedzi stary
- możliwość naprawy każdej złej sytuacji
itd...

Czy wiesz, że nie można się jednocześnie stresować i być wdzięcznym? 

Wdzięczność dosłownie obmywa ciało z wszelkiego stresu i niezadowolenia, niszczy dyskomfort i wprowadza nas w głębsze poczucia spełnionego życia. Dlatego uśmiechnij się, bądź wdzięczny i nie rozgrzebuj w sobie uczucia porażki. Otul swoją przeszłość wdzięcznością.

Co można zrobić dodatkowo?

Pomysły:
- podziękuj istotnym ludziom, którzy mieli wielki wpływ na twoje życie w tym roku i bądź wdzięczny za nich (wykonaj telefon, wyślij maila lub smsa)
- zorganizuj rodzinną sesję dziękczynienia na której wyrazisz swoim bliskim jak bardzo jesteś za nich wdzięczny
- przejdź się na spacer dziękczynienia, na którym nie będziesz robić nic innego poza dziękowaniem za swoje życie i możliwości, jakie masz
- spisz sobie 50 rzeczy z ostatniego roku, za które jesteś wdzięczny.

Wdzięczność oprócz tego, że odtruwa nas z poczucia porażki i zawodu, pozwala także WZMOCNIĆ nasz osobisty sukces - właściwie wyrażanie wdzięczności jest konsumowaniem sukcesu, jest odczuwaniem go. Kiedy jesteś wdzięczny, odnosisz sukces wewnętrzny, który niebawem przełoży się na kolejne dziedziny twojego życia. 

Czas podsumowań powinien być czasem wdzięczności, w którym nie tylko analizujemy przeszłość, ale czujemy też jej potencjał i celebrujemy zwycięstwa. Czas docenić miniony rok i zostawić go za sobą. Przed nami zupełnie nowy okres. Zupełnie nowe możliwości, aby dziękować.

Jak będzie wyglądała twoja sesja wdzięczności i kiedy się do niej zabierzesz?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz