Strony

JEDEN KROCZEK DO PRZODU


Życie lubi nas zawalić zadaniami, które są przytłaczające. Niektóre projekty w pracy, niektóre domowe zadania, niektóre problemy w relacjach - każda z takich DUŻYCH spraw może okazać się ciężarem ponad miarę.

Już sama ilość przygotowań do danego zadania może nas sparaliżować.

Warto w takich przypadkach zastosować podejście radykalnie minimalistyczne.

Minimalizm każe spojrzeć na każdą z tych dużych spraw jak na zbiór czy też konglomerat rzeczy drobnych. Masa drobnych sprawunków składa się na jedną wielką, przytłaczającą swoim rozmiarem sprawę.

Jeśli patrzymy z pozycji minimalistycznej, widzimy raczej atomy, niż całą rzecz. Jest wiele małych atomowych drobnostek, które można załatwić jedna po drugiej.

Wystarczy:
- rozbić dużą sprawę na masę małych spraw i spisać je
- zabrać się za najlżejszą z nich
- sfinalizować ją
- celebrować wykonane zadanie.

Pozwól, aby radość i siła płynąca z wykonania zadania pchnęła cię do zrobienia następnego, bo stać cię na więcej. Ostatecznie już wiesz, że każde zadanie to bardzo dużo małych kroczków. Wystarczy robić jeden na raz - aż dojdziesz do celu.

Zacznij od najmniejszego zadania. Bądź minimalistą. Zrób drobny krok. Nie wszystko naraz, ale jedną drobną rzecz. Wykonanie prostego, OSIĄGALNEGO zadania pomoże ci myśleć lepiej o swoich możliwościach i pozostałych kawałkach DUŻEJ SPRAWY.

Zostań człowiekiem jednego małego kroczku do przodu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz