Strony

UŻYJ TEGO CO JUŻ JEST


Cenię sobie swoją niezależność i pionierskie podejście do życia. Lubię być nowatorski, iść pod prąd, czasami nawet buntować się wobec tego, co zastałe. 

Właśnie z tego powodu mam klapki na oczach i tracę o wiele więcej czasu niż inni.

Czasami lepiej zamiast coś tworzyć od zera i po swojemu, użyć czegoś, co już jest gotowe, dostępne i wypróbowane - czasami nawet przez pokolenia. 

Pionierzy często nie widzą, że ich pionierskie podejście okrada ich z czasu i sił. Innowatorzy często tracą wiele z powodu swojej kreatywności. 

Zanim zaczniesz coś nowego, sprawdź, czy ktoś inny nie przetarł już szlaku. 

Zanim sam stworzysz sobie dietę, spędzając godziny i poszukując przepisów, tabelek, opinii, sprawdź, czy nie ma czegoś gotowego i idealnego dla ciebie. 

Zanim sam zaczniesz szukać w księgarni czy w bibliotece nowych inspirujących auutorów z tematu który cię interesuje, chwyć za najlepszego z danej kategorii i po prostu skseruj sobie jego bibliografiię.

Zanim sam wybierzesz sobie listę ćwiczeń, grzebiąc się w blogach o siłowni, podejdź do swojego doświadczonego kolegi, który już chodzi na siłownię i zapytaj, jak masz ćwiczyć.

Zanim zaczniesz firmę od zera i zaczniesz dowiadywać się, jak to zrobić, porozmawiaj z jakimś odnoszącym sukcesy biznesmenem i zaczerpnij z jego wiedzy.

Gotowe rozwiązania są wśród nas. Wiele rzeczy zostało już odkrytych - więcej niż myślisz - podepnij się do cudzych odkryć, a będziesz miał siły, żeby dokonać czegoś, co jest rzeczywiście niepowtarzalne iunikalne.

Korzystaj z gotowych rozwiązań i oszczędzaj swój czas i siły na rzeczy naprawdę istotne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz